Nauticomar Hotel
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Privat strand Adgang til strand |
| Fitness/Motionscenter Fitnesscenter | Mad/Drikke Restaurant Bar/ Lounge område | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr Kæledyr tilladt |
Nauticomar Hotel ligger i Porto Seguro, 6 km fra Museu Indígena, og byder på en swimmingpool.
Dette hotel ligger 3 km fra Mirante do Mundai. Porto Seguro lufthavn kan nås på cirka 20 minutter i bil.
Her tilbydes der hver morgen en buffet. Gæster kan nyde kinesiske retter på Tantra Express placeret omkring 20 minutters gåafstand.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- 24-timers Reception
- Kæledyr tilladt
Måltider og drinks
- Restaurant
- Bar/ Lounge område
Aktiviteter og afslapning
- Adgang til strand
- Fitnesscenter
Services
- Room Service
På værelset
- Klimaanlæg
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Porto Seguro fra et Nauticomar Hotel?
Porto Seguro lufthavn og et Nauticomar Hotel er adskilt af 5 km afstand. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Nauticomar Hotel?
Det Nauticomar Hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Nauticomar Hotel?
Kunder bør tjekke ud fra Nauticomar Hotel ved 11:00. - ❓
Hvilken slags swimmingpool tilbyder Porto Seguro hotellet?
Der er en swimmingpool på Porto Seguro hotellet.